The post Acura Powerbrick first appeared on Mobexx.
]]>The post Acura Powerbrick first appeared on Mobexx.
]]>The post iSafe Mobile IS-TH1xx.2 Snap On Bar Code Reader for IS530.2 first appeared on Mobexx.
]]>| Type | ISTH1MR.2 (Medium Range) or ISTH1ER.2 (Extended Range) |
|---|---|
| Operating System |
N/A |
| Size | 202 x 90,4 x 125 mm |
| Weight | MR = 380 g | ER = 400 g (without IS530) |
| PTT ready | N/A |
| LWP ready | N/A |
| Bluetooth® | via IS530.2 |
| Frequencies | via IS530.2 |
| Wi-Fi® | via IS530.2 |
| NFC | N/A |
| Location | via IS530.2 |
| Display | via IS530.2 |
| Processor | N/A |
| Memory | N/A |
| Micro-SD | N/A |
| Camera | N/A |
| Battery | N/A |
| Operation | MIL-STD 810H | IP68 dust-/waterproof | usable from -20 °C to +60 °C |
The post iSafe Mobile IS-TH1xx.2 Snap On Bar Code Reader for IS530.2 first appeared on Mobexx.
]]>The post iSafe Mobile IS-TH1xx.1 Snap On Bar Code Reader for IS530.1 first appeared on Mobexx.
]]>The post iSafe Mobile IS-TH1xx.1 Snap On Bar Code Reader for IS530.1 first appeared on Mobexx.
]]>The post Winmate IBDRW100-EX ATEX Rugged Box PC first appeared on Mobexx.
]]>| Power Input | 1 x 9~36V DC, 3Pin Terminal Block |
| USB Port | 1 x USB3.0 (TypeA) 3 x USB2.0 (TypeA) |
| Serial Port | 1 x RS232/422/485 (Default RS232) 1 x RS422/485 (Default RS422) |
| Video | 1 x VGA |
| Audio | Mic in Line in Line out |
| Expansion Port | 1 x mPCIe slot(for half size Wifi module) |
| LAN | 4 x Giga LAN RJ45 Connector (one of them is disabled if WLAN module is added) |
| Indicator | 1 x LED Indicator for power 1 x LED Indicator for storage |
| DIDO | Terminal block with digital 9 in / 9 out |
| Dimensions (L x W) | 139 x 65.4 x 152 mm (L x W x H) |
| Construction | Aluminum Housing |
| Cooling Fans | Fanless |
| Power Input | 9~36V DC IN (Isolation) |
| Mounting | DIN Rail |
| Operating Temperature | -20 ~ +60°C |
| Operating Humidity | 5% ~ 95%, non-condensing |
| Anti-Vibration | MIL-STD-810G Method 514.6 |
| Anti Shock | MIL-STD-810G Method 516.6 |
| Power consumption | 25W max. |
| Storage Temperature | -40 ~ +70°C |
| Certification |
|
The post Winmate IBDRW100-EX ATEX Rugged Box PC first appeared on Mobexx.
]]>The post mobXscan – Intelligent Barcode Reading first appeared on Mobexx.
]]>The post mobXscan – Intelligent Barcode Reading first appeared on Mobexx.
]]>