The post Winmate TC605 Rugged Handheld Computer first appeared on Mobexx.
]]>| Processor | Qualcomm® QCM4490, Octa-Core, up to 2.4GHz |
| Memory | 6GB |
| Storage | 128GB |
| Audio |
1 x Built-in Mic, 1 x Earphone, 1 x Speaker
|
| WLAN | Support Wi-Fi 6E |
| Bluetooth | 5.2 |
| GPS | GPS/GLONASS |
| RFID | NFC (Read / Write, Peer to Peer mode) |
[/et_pb_accordion_item][et_pb_accordion_item title=”FRONT CONTROLS” _builder_version=”4.19.4″ global_colors_info=”{}” open=”off”]
| Control Button |
1 x Volume +/-, 1 x Power Button, 2 x Barcode Button, 1 x Function Button |
| LED indicator | 1 x LED indicator |
| Dimensions (W x L x H) | 167.7 x 78.9 x 15.8 mm |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| IP Proof | IP68 |
| Certifications | CE. FCC, NCC, BSMI, TELEC, VCCI, JATE, BQB, RCM |
| Gross Weight(kg) | 280g |
| Shock | MIL-STD-810H Method 516.8 Procedure I |
| Vibration | MIL-STD-810H Method 514.8 Procedure I |
| Drop | MIL-STD-810H Method 516.8, 6 ft |
| Battery | 3.7V 5000mAh Hot swappable Function (Optional) |
| Adapter | PD adapter (Optional) |
| Battery Operating Time | 15 hrs |
| OS | Android 13 |
| Barcode | SE4710/SE4770/SE55 |
Standard |
Optional |
| Battery USB Type-C Cable |
Universal Adapter Screen Prctector Rugged Protective Boots Hand Strap Shoulder Strap Soft Holster Pistol Grip Multi-Slot Cradle |
The post Winmate TC605 Rugged Handheld Computer first appeared on Mobexx.
]]>The post Winmate E500 Series Mobile Computer first appeared on Mobexx.
]]>The post Winmate E500 Series Mobile Computer first appeared on Mobexx.
]]>The post Winmate E430RQ8 first appeared on Mobexx.
]]>| Processor | Qualcomm® Snapdragon 660 (OctaCore 2.2 GHz) |
| Memory | 3GB SDRAM |
| Storage | 32GB |
| Audio |
1 x Built-in Mic, 1 x Earphone, 1 x Speaker
|
| WLAN | Support 802.11 a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | Support |
| GPS | Built-in GPS module |
| RFID | NFC (Read / Write, Peer to Peer mode) (Optional) |
[/et_pb_accordion_item][et_pb_accordion_item title=”FRONT CONTROLS” _builder_version=”4.19.4″ global_colors_info=”{}” open=”off”]
| Control Button |
1 x Volume – + 1 x Power button 1 x Function button 4 x Capactive buttons:Home/ Menu/ ESC/ Search functions |
| LED indicator | 1 x LED indicator |
| Dimensions (W x L x H) | 132.57 x 81.87 x 27.4 mm |
| Operating Temperature | -10 deg.C to 50 deg.C (Battery Mode) |
| IP Proof | IP65 |
| Certifications | CE, FCC, CCC |
| Gross Weight(kg) | 260g |
| Shock | MIL-STD-810G Method 516.6 Procedure I |
| Vibration | MIL-STD-810G Method 514.6 Procedure I |
| Drop | MIL-STD-810G Method 516.6, 4 ft, Free to concrete |
| Battery | 3.7V 3900mAh Li-poly removable battery |
| Adapter | 5V/1A , USB Adapter |
| Battery Operating Time | 20 hrs ** |
| OS | Android 9.0 |
| Barcode | 1D/2D Barcode Reader (optional) |
Standard |
Optional |
| Universal Adapter USB Type-C Cable Battery Hand Strap |
Charging Dock 2 bay Charging Dock 6 bay Battery Charging Dock 2 bay Battery Charging Dock 6 bay Vehicle Charging Dock Battery Leather Holster Lanyard Micro SD Card |
The post Winmate E430RQ8 first appeared on Mobexx.
]]>The post mobXscan – Intelligent Barcode Reading first appeared on Mobexx.
]]>The post mobXscan – Intelligent Barcode Reading first appeared on Mobexx.
]]>