Description
[et_pb_accordion db_closeable=”on” open_toggle_background_color=”#FFFFFF” closed_toggle_background_color=”#FFFFFF” icon_color=”#E02B20″ _builder_version=”5.0.0-public-alpha.18.2″ global_colors_info=”{}” layout_display=”block”][et_pb_accordion_item title=”DISPLAY” open=”on” _builder_version=”4.19.4″ global_colors_info=”{}”]| Size | 10.1″ TFT LCD |
| Brightness | 800 nits |
| Resolution | 1920×1200 |
| Touch | Capacitive Multi Touch |
| Bonding | LumiBond display |
| Viewability | Getac sunlight readable technology |
| Processor | Qualcomm® Snapdragon™ 660, Octa-core 1.95GHz, Max. 2.2GHz with Qualcomm® Adreno™ 512 GPU |
| Storage |
64GB eMMC, Optional: 128GB eMMC
|
| Memory | 4GB LPDDR4, Optional: 6GB LPDDR4 |
| Security |
Kensington Lock Optional: HF RFID/NFC combo reader Optional: Smart card reader |
| Operating System |
Android™ 12.0 |
| BT | Bluetooth (v5.0) |
| GNSS | Dedicated GPS |
| WLAN |
Wi-Fi 802.11 ac |
| WWAN | Optional: 4G LTE mobile broadband, Dual microSIM |
| Sensors | Light sensor/ gsensor / Gyro |
[/et_pb_accordion_item][et_pb_accordion_item title=”CAMERAS” _builder_version=”4.19.4″ global_colors_info=”{}” open=”off”]
| Front | 8MP Camera |
| Rear | 16MP Rear Camera with autofocus and LED light |
| Dimensions | 275 x 192 x 17.9mm |
| Net Weight (kg) | 1.04 Kg |
| USB Ports |
USB 3.2 Gen 1 Type-C w/ DP & PD x 1 |
| SD Card Slot | 1 x Micro SDXC slot |
| SIM Card Slot | Optional: SIM card slot x 2 (Micro-SIM, 3FF) |
| Video | 1 x Micro HDMI |
| Audio | Audio in/out combo x 1 |
| Docking Connector | Docking connector x 1 |
|
Optional |
Optional: 1D/2D imager barcode reader Optional: Smart card reader Optional: HF RFID/NFC combo reader |
[/et_pb_accordion_item][et_pb_accordion_item title=”ENVIRONMENT” _builder_version=”4.19.4″ global_colors_info=”{}” open=”off”]
| Operating Humidity | 95% RH, non-condensing |
| Operating Temperature | -29°C to 63°C / -20°F to 145°F |
| Storage Temperature | -51°C to 71°C / -60°F to 160°F |
| Shock |
MIL-STD-810H certified |
| Vibration |
MIL-STD-810H certified |
| Drop | Vibration & 6 feet (1.8m) drop resistant |
| IP rating | IP66 certified |
| EX Certification | Optional: ANSI/UL 121201, CSA C22.2 NO. 213 (Class I, Division 2,Groups A, B, C, D) |
| Pre-Installed |
Getac Camera
|
| Battery |
Li-ion battery(3.84V,typical 4990mAh;min. 4870mAh)x 2 Optional: High capacity Li-ion battery (3.84V, typical 9980mAh; min. 9470mAh) x 2 |
| Hot Swappable | LifeSupport battery swappable technology |
| Battery Operating Time | Standard. Battery: 8 hours |
| Adapter | 65W, 100-240VAC, 50/60Hz |
Standard |
Optional |
| Battery (3.84V, typical 4990mAh; min. 4870mAh) AC adapter (65W, 100-240VAC, 50/60Hz) Capacitive stylus with tether |
Carry bag Battery (3.84V, typical 4990mAh; min. 4870mAh) High capacity Li-ion battery (3.84V, typical 9980mAh; min. 9470mAh) Multi-Bay charger (Dual-Bay) Multi-Bay charger (Eight-Bay) AC adapter (65W, 100-240VAC, 50/60Hz) Office dock AC adapter (65W, 100-240VAC) DC-DC vehicle adapter (120W, 22-32VDC) Capacitive stylus with tether Protection film Hand strap Shoulder strap (2-point) Shoulder harness (4-point; handsfree) Vehicle dock v Office dock 100W Type-C adapter Hard handle |







