Description
[et_pb_accordion open_toggle_background_color=”#FFFFFF” closed_toggle_background_color=”#FFFFFF” icon_color=”#E02B20″ _builder_version=”5.0.0-public-alpha.18.2″ db_closeable=”on” global_colors_info=”{}” layout_display=”block”][et_pb_accordion_item title=”DISPLAY” open=”on” _builder_version=”4.19.4″ global_colors_info=”{}”]| Size | 11.6″ Wide Viewing Angle TFT LCD FHD |
| Brightness | 1000 nits |
| Resolution | 1920×1080 |
| Touch | Capacitive Multi Touch |
| Bonding | LumiBond display |
| Viewability | Getac sunlight readable technology |
| Processor | 11th Gen Intel® Core™ i5 or i7 Processors with Intel® UHD Graphics |
| Storage |
256GB PCIe NVMe SSD, Optional: 512GB / 1TB PCIe NVMe SSD
|
| Memory | 8GB DDR4, Optional: Optional: 16GB / 32GB DDR4 |
| Security |
Kensington Lock, TPM 2.0 Optional: Intel® vPro® Technology, HF RFID reader, Fingerprint reader, Smart card reader, Windows Hello face-authentication
|
| Operating System |
Windows 11 Pro |
| BT | Bluetooth (v5.2) |
| GNSS | Optional: Integrated GPS |
| WLAN |
Intel® Wi-Fi 6E AX211, 802.11ax, Optional: 10/100/1000 base-T Ethernet |
| WWAN | Optional: 4G LTE mobile broadband with integrated GPS or 5G Sub-6 with integrated L1/L5 GPS |
| Sensors | Light sensor/ gsensor / Gyro |
[/et_pb_accordion_item][et_pb_accordion_item title=”CAMERAS” _builder_version=”4.19.4″ global_colors_info=”{}” open=”off”]
| Front | 5M webcam x 1, Optional: Windows Hello face-authentication camera(front-facing) x 1 |
| Rear | 8M pixels auto focus rear camera x 1 |
| Dimensions | 314 x 207 x 25mm |
| Net Weight (kg) | 1.58 Kg |
| USB Ports |
3.2 Gen 2 Type-A x 1 , Thunderbolt™ 4 Type-C x 1 |
| SD Card Slot | No |
| SIM Card Slot | Optional: SIM card slot x 1 (Micro-SIM, 3FF) |
| Video | No |
| Audio | Audio in/out combo x 1 |
| Docking Connector | Docking connector x 1 |
|
Optional |
Optional: Smart card reader
|
[/et_pb_accordion_item][et_pb_accordion_item title=”ENVIRONMENT” _builder_version=”4.19.4″ global_colors_info=”{}” open=”off”]
| Operating Humidity | 95% RH, non-condensing |
| Operating Temperature | -29°C to 63°C / -20°F to 145°F |
| Storage Temperature | -51°C to 71°C / -60°F to 160°F |
| Shock |
MIL-STD-810H certified |
| Vibration |
MIL-STD-810H certified |
| Drop | Vibration & 6 feet (1.8m) drop resistant |
| IP rating | IP66 certified |
| EX Certification | ATEX/IECEx Zone 2/22 Ex II 3G Ex ic op is IIC T4 Gc Ex II 3D Ex ic op is IIIC T130°C Dc |
| Pre-Installed |
Getac Utility
|
| Battery |
Li-ion battery (11.4V,typical 2680mAh;min. 2640mAh) x 2 Optional: High capacity Li-ion battery (11.1V, typical 4200mAh; min.4080mAh) x 2 |
| Hot Swappable | LifeSupport battery swappable technology |
| Adapter | 90W, 100-240VAC, 50/60Hz |
Standard |
Optional |
| Battery (11.4V, typical 2680mAh; min. 2640mAh) AC adapter (90W, 100-240VAC, 50 / 60Hz) Digitizer pen |
Carry bag Battery (11.4V, typical 2680mAh; min. 2640mAh) High capacity Li-ion battery (11.1V, typical 4200mAh; min.4080mAh) Multi-Bay charger (Dual-Bay) Multi-Bay charger (Eight-Bay) AC adapter (90W, 100-240VAC, 50 / 60Hz) Digitizer pen Protection film Hard handle xi Hand strap Shoulder strap (2-point) Shoulder harness (4-point; handsfree) |















